Podróże

Czujesz, że dni są takie same i chciałbyś wyrwać się z rutyny, ale nie masz czasu na długie podróże? 

Zobacz, gdzie warto wyjechać na weekendową wycieczkę z Wrocławia.

Polska to kraj, który potrafi zachwycać różnorodnym i malowniczym krajobrazem. Natura obdarowała nasz kraj w niemal wszystko: wspaniałe góry, szerokie morze przy piaszczystych plażach, dzikie lasy i urzekające jeziora. Poza przepiękną naturą w Polsce znaleźć możemy przepiękną architekturę miast jak i starą wieś gdzie można odpocząć od hałaśliwej cywilizacji. Mieszkasz we Wrocławiu i chcesz pojechać na wycieczkę większą grupą oraz szukasz oszczędności? Zerknij na przewóz osób bo oferuje to dużo możliwości – możesz wynająć busa razem z kierowcą! A jeżeli jesteś organizatorem wycieczek to warto zerknąć na wynajem autokarów cennik.

Źródło: Wikipedia

MOSZNA – KIERUNEK NA FANTASTYCZNĄ WYCIECZKĘ

O zamku w Mosznej krążą liczne legendy. Bardzo interesująca jest historia powstawania tego budynku. Zamek ten posiada aż 99 wież i 365 pomieszczeń, czyli tyle ile dni w roku. Wygląd zamku przypomina bajeczną architekturę otoczoną ogromnym i starym parkiem z kilkusetletnimi drzewami do, którego prowadzą barwne krzewy rododendronów.

Ten skrywający wiele tajemnic zamek możemy zwiedzić z przewodnikiem. Klimat jego dawnych czasów jest doskonale przedstawiony zwiedzającym pozwalając im brać udział w inscenizacjach tak aby mogli oni poczuć klimat, który panował w pałacu. To fascynujące przeżycie z pewnością zachowa się na długo w pamięci uczestnika wycieczki.

Stadnina koni w Mosznej pełniąca funkcję ośrodka hodowli koni sportowych mieści się przy parku pałacowym. Przy stadninie koni znajduje się również mini zoo oraz plac zabaw.

Miejscem wartym zobaczenia w Mosznej jest również Fabryka robotów, w której można zobaczyć wielkie roboty tworzone ze złomu samochodowego.

W okolicy znaleźć można jeziorko zwane zieloną zatoką, przy której znajduje się piaszczysta plaża oraz wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych.

KRAKÓW 

Wycieczka do dawnej stolicy, w której koniecznie trzeba zobaczyć największe atrakcje tego pięknego miasta: Wieliczkę – Kopalnię soli, Wawel, Stare Miasto, Kopiec Kościuszki, Kazimierz oraz Łagiewniki.

Podróż po Krakowie warto rozpocząć od zwiedzania Wzgórza Wawelskiego z przewodnikiem, który opowie historię Zamku Królewskiego.

Na Wawelu zobaczyć możemy Katedrę Królewską, Wieżę z Dzwonem Zygmuntowskim, Groby oraz Krypty Królewskie Zasłużonych Polaków gdzie znajduje się Krypta Pary Prezydenckiej, pozostałości murów obronnych  oraz słynnego Smoka Wawelskiego z którym wiąże się wyjątkowa legenda.

Dalej podążając “Drogą Królewską” zobaczymy m.in. kościół św. Andrzeja, kościół św. Piotra i Pawła, Pałac Arcybiskupów, Rynek Główny, Wieżę Ratuszową, Sukiennice, Bramę Floriańską, Barbakan, Pomnik Grunwaldzki na Placu Matejki oraz Kościół Mariacki, przy którym możemy wysłuchać hejnału mariackiego. 

Następnie można udać się na zwiedzanie Kopca Kościuszki, a następnie można zwiedzić Muzea krakowskie oraz Łagiewniki.

Zwiedzanie Kazimierza, historycznej dzielnicy Krakowa i dawnego miasta założonego przez Króla Kazimierza Wielkiego. Spacerując ulicami żydowskiego Kazimierze zobaczymy m.in. Starą Synagogę, Stary cmentarz żydowski, synagogę Izaaka.

Zwiedzanie Krakowa możemy zakończyć na Kopalni Soli Wieliczka.

Warto poświęcić czas na podziwianie panoramy tego urokliwego miasta.

Po dokładnym zapoznaniu się z Krakowem możemy wybrać się do ojcowskiego Parku Narodowego.

Źródło: Wikipedia

ZAKOPANE

Wycieczka do Zakopanego zapewnia widoki zapierające dech w piersiach. Zakopane to główny górski kurort Polski. To malownicze miasto jest wyjątkowe w każdej porze roku. Widok panoramy Tatr jest niezapomniany, a przejazd naziemną kolejką linową na Gubałówkę to niesamowite przeżycie. Giewont, Czerwone Wierchy, Hala Gąsienicowa 

Wyjątkowa kultura regionalna miejscowych górali sprawia, że czujesz się w tym mieście bardzo swojo i przyjemnie. Na słynnej ulicy Krupówki można posilić się tradycyjnymi potrawami oraz znaleźć pamiątki turystyczne i góralskie rękodzieła.

Piesze wędrówki można rozpocząć od szlaku przez Jaskinię Mylną do Doliny Kościeliskiej należącej do Tatr Zachodnich. Warto również podjechać autokarem na szklak do Morskiego Oka oraz Czarnego Stawu.

Po wyczerpującej przeprawie warto zrelaksować się w wodach termalnych Białki Tatrzańskiej, Bukowinie czy w Szaflarach. Wszystkie te miejsca mają również wydzielone parkingi gdzie mogą stanąć autokary.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz